Το αποτέλεσμα του αγώνα μπάσκετ ΜΕΣΜΑ Vs ΕΣΝΜ - Στιγμιότυπα από τον αγώνα

Με νίκη υπέρ του ΕΣΝΜ ολοκληρώθηκε ο πρώτος επίσημος αγώνας της Γ' ΕΣΚΑ στο κλειστό γυμναστήριο Μαραθώνα "Καβαρνού".

Το τελικό αποτέλεσμα ΜΕΣΜΑ-ΕΣΝΜ 49-57 και ακολουθούν οι δηλώσεις από τις δυο ομάδες:

ΜΕΣΜΑ: "Με κακή εμφάνιση και ήττα συνοδεύτηκε το πρώτο παιχνίδι στην έδρα μας!

Δυστυχώς οι Μαραθωνομάχοι μας παρά το καταπληκτικό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο, δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Μετά από ένα κακό δεύτερο ημίχρονο στο οποίο η ομάδα δεν βρήκε ρυθμό σχεδόν σε κανένα σημείο, η ήττα ήρθε φυσιολογικά.

Συγχαρητήρια στον ΕΣΝΜ για την νίκη.

Ευχαριστούμε τον κόσμο μας και τα αμέτρητα παιδιά που γέμισαν το γήπεδο και ελπιζουμε να τους έχουμε κάθε Παρασκευή κοντά μας!!"

ΕΣΝΜ: "Ευχαριστουμε για την άψογη φιλοξενία το σωματείο του ΜΕΣ. Μαραθωνα και ευχόμαστε καλή σεζόν με υγεία.

Ενα τεραστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στους φίλους της ομάδας που ήρθαν να χειροκροτήσουν τη προσπάθεια των αθητων μας!

Πολλα συγχαρητήρια στον προπονητή μας Σ. Μπουτζη, όλο το τεχνικό επιτελείο και φυσικά στους αθλητές μας, που έδωσαν το καλύτερο εαυτό τους, για την κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα, κάνοντας πρεμιέρα με το δεξί .

Ο αγώνας κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου η ομάδα της πόλης μας, πέρασε μπροστά για πρώτη φορά στο ματς. Απο εκεί και πέρα, με το πόδι πατημένο στο γκάζι, πήρε διαφορά 9 πόντων, την οποία διατήρησε μέχρι το τελευταίο λεπτό. Οι παίκτες μας εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο, το άγχος που κυρίευσε τους παίκτες του ΜΕΣ. Μαραθωνα, φτάνοντας στη κατάκτηση της ΝΙΚΗΣ!"